Visegrad EU portals : EurActiv.cz | EurActiv.pl | EurActiv.hu | EurActiv.sk | Facebook | Twitter | YouTube EU4YOU
Logo EurActiv.cz
VAŠE INTERNETOVÁ BRÁNA DO EVROPY

Členské státy nezvládají implementovat směrnice o finančních službách


08.07.2005
Komisař zodpovědný za vnitřní trh Charlie McCreevy tvrdě kritizoval členské státy, že nezvládají adekvátně implementovat legislativu finančních služeb.

inzerce

McCreevy okomentoval tabulku, která ukazuje úroveň implementace pěti směrnic o cenných papírech, hlavních komponentech Akčního plánu finančních služeb (FSAP).

Řekl, že současné výsledky jsou „upřímně zklamáním, téměř mizerné“ a že od této chvíle bude Komise „ostražitá jako jestřáb“. Od té doby, co se McCreevy ujal svého postu, opakovaně zdůrazňoval, že úspěch FSAP závisí na implementaci a provedení legislativy. Komisař je nyní nešťastný, že to členské státy nezvládají.

Tabulka ukazuje, že žádný členský stát plně neimplementoval směrnici o prospektu cenného papíru, přestože lhůta uplynula 1. července 2005. Šestnáct států musí dokončit implementaci směrnice o manipulaci s trhem téměř rok po uplynutí lhůty. Celkově vzato mají nové členské státy Estonsko, Litva, Slovensko a Malta lepší výsledky než staré, i když Německo dosáhlo téměř výborného výsledku, chybí mu implementovat pouze směrnici o prospektu cenného papíru.

Česká republika stále neimplementovala tři z pěti směrnic, u kterých již uplynula lhůta na převedení do domácí legislativy.

Tabulka publikovaná 6. července 2005 bude stále k dispozici na stránkách Komise pro vnitřní trh. Členské státy, které nezvládnou směrnice implementovat, může Komise zažalovat před ESD.

inzerce

© 2004-2012. EU-Media, s.r.o., ISSN 1803-2486. Obsah této stránky je autorským dílem. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu EU-Media, s.r.o. zakázáno. Více informací je možné najít zde.
Technology and Design by MONOGRAM
to_top