Visegrad EU portals : EurActiv.cz | EurActiv.pl | EurActiv.hu | EurActiv.sk | Facebook | Twitter | YouTube EU4YOU
Logo EurActiv.cz

Komise schválila peníze na stavbu úseku Pražského okruhu


Zdroj: FreeDigitalPhotos.net; autor: Sura Nualpradid.

14.03.2016
Evropská komise schválila 145,5 milionů eur z Kohezního fondu, které poputují na stavbu 8,34 km dlouhého úseku Pražského okruhu.

inzerce

Zelenou od Evropské komise dostala stavba úseku Vestec – Lahovice, který měří 8,34 km a který je součástí tzv. Pražského okruhu. Na projekt poputuje 145,5 milionů eur z Kohezního fondu.

Pražský okruh je dálnice, která má po dokončení vytvořit vnější obchvat Prahy. První úseky byly otevřeny v roce 1984 (pod názvem R1). S dokončením celého Pražského okruhu se tehdy počítalo nejdříve v roce 2015.

Úsek Pražského okruhu není jediným dopravním projektem, který Komise dnes schválila. Mezi další patří komunikace R6 Lubenec-Bošov v západních Čechách (65,9 milionů eur) a silnice I/35 Bílý Kostel - Hrádek nad Nisou v Libereckém kraji (více než 69,6 milionů eur), která patří k nejvýznamnějším silničním spojením příhraniční oblasti Hrádecka s vnitrozemím a dále také jako dopravní napojení silniční sítě ČR na silniční sítě v Polsku a Německu.

EurActiv.cz

inzerce

© 2004-2016. EU-Media, s.r.o., ISSN 1803-2486. Obsah této stránky je autorským dílem. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu EU-Media, s.r.o. zakázáno. Více informací je možné najít zde.
Technology and Design by MONOGRAM
to_top