inzerce
„To je přece komunismus. Jak dnes vůbec ještě někdo může zastávat podobné myšlenky? Je zvláštní, že nejsou ochotni vzít na vědomí tyto levné a vzdělané pracovní síly,“ zdůraznil Walesa před slavnostním otevřením prvního zasedání Evropského parlamentu po sobotním rozšíření EU o deset nových zemí včetně České republiky, kterého se účastnil jako host.
Omezené možnosti pro uchazeče o práci budou podle Walesy vést ke stále většímu přesunu firem směrem na východ. „Poláci mají příliš mnoho lékařů a zdravotních sester, zatímco v Německu a Spojených státech je těchto pracovníků nedostatek,“ dodal bývalý polský prezident.
Lech Walesa také podrobil kritice západní země kvůli nedostatku zájmu investovat v zemích střední a východní Evropy. Západ podle něho vyhodil peníze oknem, když je místo toho dal ruské vládě.










